Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitkiler ?


Soğuk algılığı genellikle insanların üşütmesi ile meydana gelen bir rahatsızlık türüdür. Soğuk algınlığı gerek bu otobüs içinde öksüren insanlardan geçen, gerek değişen havalardan olan soğuk algılığı, gerek denize girip üşütmelerden oluşan sebepler ile meydana gelmektedir. Peki, asıl sorulması gereken soru biz bu soğuk algılığı için ne yapmalıyız?  Bazı insanların ilk yöntemi başvurduğu doktorlardır. Doktorların bir ilaç verip bizi gönderdikleri ve 3 haftada iyileşmemizi istedikleri gerçeğini kimse değiştiremez. Bunlarla kendimizi 3 haftada iyileşmek mi? Yoksa kendi evimizde soğuk algınlığına iyi gelen bitkileri bulup kendimiz mi yapmak? Tabi ki de bitkilerden yararlanmak en iyidir. Kendimize olan direncimizi güçlendirmek amaçlı gerekli olan bütün bitkileri karışımları vücudumuzdaki mikropları öldürmektir.

Soğuk Algınlığına Neler İyi Gelir?

Öncellik olarak vücudumuza giren bütün mikropların yararlı bitkileri vardır. Bunlar ıhlamur çayı, ada çayı bazen annelerimizin liman nane çayı da bunlara geçerlidir. Kendimizin yeşil çay diye içtiklerimiz marketlerden aldıklarımız ise sürekli gribe iyi geliyor diye içtiklerimiz ise bizim vücudumuzda zamanla alışmaktadır. Doktorların bize verdiği bütün ilaçların sürekli içtiğimizi düşünün, bizim vücudumuzda zamanla etkileri görülmemektedir. Vücuda alışkanlık yapan bitkiler de mikroplarla baş edememe haline gelmektedir. Bu ise bizim için en iyisinin soğuk algınlığı için bitkisel çözümlere itmektedir. İnsanların genelinin doktorlarda gidip gelmesi ve etki göstermemesi bu sebeptendir. Genelimizin bazen annelerimizde bildiği üzere defneyaprağı bazı yaprak türleri de gribe iyi geldiği söylenmektedir.

Soğuk algınlığına iyi gelen bitkiler arasında meyan kökü ve hatmi kökü olarak da bilinir bu hatmi kökü dediğimiz gribi 5 günde ve öksürükle beraber boğazınızı ağrısını almaktadır.  Meyan köküne bal ekleyerek içersen ağızda farklı tatlar bırakmaktadır. Herkesin bildiği üzere bitki çayları her şeye herkese doğal aroma vermektedir.  


Önemli olan vücudunuzdaki mikropları atmaktır. Soğuk algınlığına iyi gelecek bitkilerin mevcut olduğunu unutmamak ve her bitkinin bize yararlı olduğunu içimizdeki toksinleri atmamıza yaradığını unutmamız gerek. Her sabah kalktığımızda maydanoz suyunu içerek hem mikropları hep toksinleri atabiliriz ya da bir bardak suyunun için bir kaşık elma sirkesini koyarak hem vücut direncini hem de vücudumuzdaki mikroplardan kurtulabiliriz.