Şeker Hastalığı Ve BelirtileriŞeker hastalığı günümüzde çok sık görülmeye başlayan bir rahatsızlıktır. Hemen hemen her yaşa kadar inen bu hastalık belirtileri başladığın da önlemler alınmazsa daha da ilerleyebilir. Sık sık idrara çıkmak, Çok kısa mesafeler de acıkmak, çok fazla su tüketmek şeker hastalığının en küçük belirtileridir. Bu tip problemlerle yaşayan herkesin mutlaka kontrole gitmesini öneriyoruz. Diğer belirtilerini de şu şekil de sıralayabiliriz. Halsizlik, iştahsızlık, kilo kaybı, bulanık görmek, çok çabuk yorulmak ve durmada uyumak isteği de şeker hastalığı belirtileri arasındadır. Şeker hastalığı ve belirtileri yazımızla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şeker Hastalığı Riski Olanlar

Sizler de biliyorsunuz ki bütün hastalıkların en başında ki unsur sinir strestir. Stresli bir hayatta yaşayan ve her şeyi içine atan insanlar da şeker hastalığı çok sık görülür.  Kilolu olan kişiler de ve 40 yaşını aşmış kişiler de bu hastalığa çok daha fazla rastlanmaktadır. Ayrıca şeker hastalığı riski olanların en geneli aileden gelen hastalıktır. Yani birinci derece akrabalarda şeker hastalığı yaşanıyorsa sizde de yaşanma ihtimali vardır. Belirtileri yoksa bile bir hekimden bu konu da yardım alabilirsiniz. Şeker hastalığı ve belirtileri konularına göz atmalısınız.

Şeker Hastalığının Tedavisi

Şeker hastalığının tedavisinin ilk unsuru egzersiz ve doğru beslenmedir. Bu şekil de kan değerleri düzenlenmiyorsa ilaç tedavisi de kullanılır. Şeker hastalığı tedavisin de insülin ve haplar kullanılmaktadır. Bu rahatsızlıkta vücudun da yüksek miktar da insülin eksikliği olan diyabet hastaları bu insülin ile her gün hatta ve hatta her yemek öğünü iğnelerini yapmaktadırlar. Bu öğünleri atlatırlarsa ciddi sağlık sorunları yaşanabilir.

Şeker Hastalarının Yapması Gerekenler


Şeker hastaları ilk olarak beslenmelerine çok fazla dikkat etmelidir. Yürüyüş yapmalılar ve fazla kiloları varsa onlardan kurtulmak zorundadırlar. İlaçlarını düzenli bir şekil de kullanmalı ve sağlık kontrollerini düzenli olarak yaptırmalıdırlar.  Şeker hastalığı olan kişilere birçok gıda yasaklanmıştır. Bu yasaklara uymalıdır. Doktorların verdiği diyet listesine göre beslenmelerini sağlamalıdırlar. Şeker hastalığı ve belirtileri ile ilgili her türlü araştırmaları yapmalı ve bilgi sahibi olmalısınız.