Nefesteki Kötü Koku Nasıl Gider ?


Nefes kokuları ağız bakımının tamamen yapılmaması ile oluşan kokulardır. Bu kokulardan kurtulmanın en kolay yolu tabiki de ağız bakımını düzenli olarak yapmaktan geçer. Ağız bakımını yapmadığımız sürece ağız içi ve diş te bakteriler meydana gelir. Ve bazı durumlar da ağız kokusu ciddi bir hastalığın habercisi olabilir. Tüm bakımlarınızı yaptıktan sonra hala ağız kokusu yaşıyorsanız tedavi uygulamanız gerekmektedir.  Ağız kokusu akciğerden de geliyor olabilir. Bu tedavi gerektirecek bir hastalık olabilir. Nefesteki kötü koku nasıl gider sorunuzun cevabını yazımız da bulabilirsiniz.

Ağız Kokusunun Nedenleri?

·         Ağız hastalıkları
·         Diğer hastalıklar
·         Bakteriler
·         Stres
·         Gıda
·         Tükürük salgısının az miktar da olması
·         Kimyasal zehirlenmeler
Ağız kokusunun nedenleri arasın da yer almaktadır. Bu kokunun nedeni bunlar değilse Doktorunuzla mutlaka iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ağız Kokusunu Yok Etmek İçin Neler Yapılmalı?

Nefesteki kötü koku nasıl gider ile ilgili araştırmalarımız.
·         Ağız çalkalama suyu kullanabilirsiniz.
·         Alkolden, asitli meyvelerden uzak durmalısınız.
·         Gün için de bolca su içmelisiniz.
·         Sabah oluşan ağız kokularından da kurtulmak için dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalısınız.  Çalkalama suyu kullanmalısınız ve diş ipi kullanmalısınız.
·         Diş fırçasının temasta bulunamadığı bölgeler için diş ipi kullanın.

Gıdalar ile Kötü Nefes


Klorofil açısından zengin olan gıdalar ağız kokusunu önlemektedir. Klorofil zaten başlı başına bir koku gidericidir. Elmanın doğal bir diş macunu olduğunu biliyor musunuz? Gece yatmadan önce dişlerinizi fırçalamak gibi bir ihtimaliniz olmadığı durumlarda diş macunu yerine 1 adet elma yiyebilirsiniz. Faydasını göreceksiniz. Ayrıca ağız kokularına da çok iyi geldiği kanıtlanmıştır. Midede oluşan gıda eksikliği de ağız kokusuna neden olmaktadır. Düzenli yemek yemelisiniz ki ağız kokusunu önleyebilesiniz. Kötü nefesi yok eden gıdalar olduğu gibi kötü nefese sebebiyet veren gıdalar da vardır. Bu gıdaların tüketimini azaltabilirsiniz. Soğan, sarımsak, peynir, süt gibi gıdalar kötü koku oluşturacak gıdaların başında gelmektedir. Nefesteki Kötü koku nasıl gider merak ediyorsanız yazımızdan faydalanabilir. Ağız kokusunun problemlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Kötü ağız kokusu sizin yaşantınız için çok rahatsız edici bir durumdur.