Kas Ağrısı Neden Olur Ve Nasıl Geçer ?


Kas ağrıları çok düşük olduğu gibi çok yüksekte olabilir. Bazı kas ağrıları kısa sürebildiği gibi çok fazla uzun da sürebilir. Kas ağrıları bacak, kol, boyun, sırt gibi bölgeler de çok sık gözükebilir. Bu ağrılar uzun sürdüğü zamanlar çok fazla rahatsızlık yaratmaya başlar. Kas ağrısı neden olur ve nasıl geçer yazılarımla bu konu da fikir sahibi olabilirsiniz. Kas ağrılarının en belirgin nedenleri; Stres, gerginlik, Küçük yaralanmalardır.

Kas Ağrıları Nasıl Geçer ?

Kas ağrıları neden olur ve nasıl geçer gibi soruları kafanız da çok büyütmeyin. Kas ağrılarınız da en çok yapmanız gereken şey bol bol su içmektir. Bu kas ağrılarına maruz kalmanızı engelleyecek ve ağrılarınızı en aza indirgeyecektir. Kaslarınız da darbe, yaralanma, zedelenme olabilir. Ama diğer türde ki kas ağrıları en fazla 3-4 gün sürmektedir. Kaslarınız da derinden bir sorun çıkmadığı sürece ağrıları uzun sürmez. Ama uzun süren ağrılar da dayanılmayacak kıvama gelebilir. Bu ağrıları kimse çekmek istemez. Haftalarca sürecek bu ağrıları doktora başvurarak kısa süre de yok edebilirsiniz. Doktora danışmanın yanı sıra evde sıcak su ile ağrıyan kas bölgelerinize masaj yapabilirsiniz. Sıcak su masajı sizin vücudunuzu oldukça rahatlatacaktır. Sıcak su masajlarının dışın da sıcak su torbalarını da çok sıklıkta kullanmalısınız. Bu torbalar sayesin de ağrılarınız en aza düşecektir. Evde yapacağınız bir diğer yöntem iste sıcak su doldurduğunuz küvete biraz İngiliz tuzu eklemenizdir. Bu suyu yavaş yavaş ağrıyan bölgelerinize temas edebilir ve bir miktar ağrılarda azalma yaşayabilirsiniz. Kas ağrılarınız başladığı zaman direkt bu yöntemleri uygularsanız ağrıların çoğalmamasına da yardımcı olursunuz. Bu ağrıları en aza indirgeyebilir daha kısa süre de geçmesini sağlayabilirsiniz.

Kas Ağrılarının Başlıca Sebepleri

·         Yüksek ateş
·         Stres
·         Depresyon
·         Gerginlik
·         Aşırı fazla spor yapmak
·         Duruş bozuklukları
·         Soğuk algınlık
·         Troid eksikliği
·         Aşırı kas kullanımı
Gibi nedenler kas ağrıların da kazalar dışında en çok rastlanan unsurlardır.

Kas Ağrılarının Belirtileri

·         Kasları zor hareket ettirme
·         Koşmakta, yürümekte zorluk çekmek
·         Ayağa kalkarken zorlanma
·         Otururken zorlanma
·         Boyun tutulması
·         Nefes darlığı
·         Baş dönmesi
Gibi belirtilere rastlarsanız mutlaka bir Doktora danışmalısınız. Kas ağrılar neden olur ve nasıl geçer sorunuzun sevabını alabilirsiniz.