Adet Sancısı Neden Olur Ve Nasıl Geçer ?


Kadınlar her ay adet görüyorlar. Bazıları bu âdeti çok sancılı bir şekil de geçirirken bazıları da çok kolay geçirebilir. Adet sancısı neden olur ve nasıl geçer merak ediyorsanız yazımızdan faydalanabilirsiniz. Adet olmadan birkaç gün önce başlayan bu sancılar kiminin beline, kiminin karnına, kiminin ise bacaklarına vurmaktadır. Kadınların büyük bir bölümü artık o ağrı ile tanışmıştır ve adet ağrısı olduğuna emindirler. Birkaç gün önceden adet olacaklarını anlayabilirler. Bu ağrılar çok şiddetli de olabilir ağrısız da olabilir. Ama hemen hemen her bayanın yarısı bu ağrıları şiddetli bir şekil de geçirmektedir.

Adet Ağrıları Neden Olur

Adet sancısı neden olur ve nasıl geçer sorusunu cevaplayalım. Adet ağrılarının sebebi oldukça çoktur ama genel olarak ve bilinen sebebi üşütmektir. Sizler de fark etmişsiniz dir ki üşüttüğünüz zamanlarda daha yoğun ağrılar yaşamaktasınız. O yüzden ayaklarımızı çok soğutmamaya özen göstermeliyiz evet bu yaz ayları için de geçerlidir. Bir diğer sebebi kanı dışarı atarken kasılan kaslardır bu kaslar bazıların da çok gerilebilir ve daha fazla ağrıya neden olabilir. Bunu en rahat şekil de geçirmek istiyorsanız karnınızı sıcak tutarak dinlenmelisiniz. Çok şiddetli bir ağrı yaşıyorsanız bir hekimden faydalanmanız gerekebilir. Böyle durumlarda doktorunuzun haberi olmadan hiçbir ilaç kullanmamalısınız. Şiddetli ağrıların da en büyük nedeni rahimdir. Bu rahim de ki problemler şiddetli ayrılara neden olabilir.

Adet Ağrısı Nasıl Geçer


Adet ağrısını özellikle ilk günden tamamen geçiremeyiz ama en aza indirgeyebiliriz. Herkesin aklına ilk olarak ağrı kesiciler gelmektedir. Bu ağrı kesiciler faydalı olabilirler ama kan da kesilme yaptıkları için çok fazla tercih edilmemektedir. Ağrı kesiciler de karın ağrısını geçirmediği süre de doğum kontrol hapları da tercih edilmektedir. Günümüz de çokça karşılaşılan diğer yöntem ise akapuntur’dur. Çok tercih edilmeye başlanmıştır ve uygulamanın olumlu sonuçlar verdiğini duyuyoruz. Adet Sancısı neden olur ve nasıl geçer geçer mi her ay bana zehir olmak zorunda mı gibi düşüncelere kapılmayın. İsterseniz bu ağrıları en hafif şekil de atlatabilirsiniz.