Adet Dönemlerinde Hamile Kalınması Mümkün mü?


Kadınların adet olması geneli olarak 28 gün olarak bilinmektedir. Bu sebeple hamile kalma durumlarının çok zayıf olduğu bilinmektedir. Ancak tıpta bazı kadınların bu döngüde hamile kaldığı görünmektedir. Genel olarak kadınlar adet döneminde bazı zorluklar çeker ve ister istemez hayattan kopma derecesine gelir. Dünya çapında her 1000 kadının cinsel ilişkiye girdiğinde 30’u hamile kalmaktadır. Bu bilimsel araştırmadan kadın doğum doktorların bile şaşırtıcı bir veri olduğunu söylemektedirler. 

Bunu açmak istersek söyle söylenebilir. Kadınların cinsel ilişkide 1 hafta sonra adet dönemine denk geldiğinde hamile riskinin çok az hatta hiç olmam dedikleri ortaya konuldu. Açıklamalara bakıldığında ise hiçbir şekilde kadınların hamile riski çok az olduğu için cinsel ilişkiye girdiklerini hatta kadın doğum doktorlarının hap verdiklerini ve kullanmadıkları veri olarak söylenmektedir.

Kadınlarda Adet Dönemi

Kadınların 28 günde yumurtalama olduğu ve 28 günde cinsel ilişkiye girdiklerini ve bu dönemde nasıl hamile kalacaklarını sormaktadır. Kadın doğum doktorları bu adet döneminde hamile kalanların bir mucize olduklarını söylemektedirler. Kadın doğum doktorların gençlerinin hormonları çok çalıştığı için hamilelik derecesinin çok olduğunu hatta bu 35 yaş üstü kadınların ise hormonları az çalıştığı için gençlere göre daha az ve hatta mümkün olmadığı söylenmektedir. Genelimiz bu döngüsel olarak adet döneminde riske girilmemektedir. Şuan ki dönemin gençlerinde çok rastlanan bir durumdur. Kadın doğum doktorlarının yarsısına gençlerin gittiği verilerde saptanmıştır.
Kadınların adet döneminde 2-3 günler arasında yumurtlama dönemidir. Bir kadın 5 ile 7 gün arasında eğer cinsel ilişkiye sürekli girerse ki erkeğin sperm sıcak ortamda 3 yaşama olanağı olduğu için adet döneminde hamilelik süreci hızlı olmaktadır. 

Tabi ki bu kadından kadına değişmekte olup bazı kadınların 10 gün içinde cinsel ilişkiye girerse bir şey olmazken, bazı kadınlar ise 1 günde cinsel ilişkiye girse hamile olma olasılığı vardır. Dediğimiz gibi bu dönemlerde eğer şüpheniz varsa kadın doğum doktorlarına kan testini vererek eczanelerden hamilelik testini alarak öğrenebilirsiniz. Eğer kesinlik istiyorsanız ki istersiniz adet döneminden 1 hafta sonra kan vermeniz yeterli olmaktadır.