Hızlı Zayıflatan Diyet Listesi

Hızlı Zayıflatan Diyet Listesi
Hızlı Zayıflatan Diyet Listesi

Çağımızda fazla kilolar özellikle kadınlar için en büyük problemi oluşturuyor. Yoğun çalışıldığından dolayı sağlık ev yemekleri yerine daha fast food ürünler tüketmek ayrıca spor yapmamak kilo alımını hızlandırıyor. Sizlere vereceğimiz diyet listesi ile sağlıklı ve dengeli şekilde fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkün. Çoğu kişi fazla kilolarından kurtulabilmek için şok diyetler uyguluyor fakat bu şekilde hızlı kilo vermek sağlığı olumsuz yönde etkiliyor. Şok diyet uygulaması vücudumuzdaki yağı eritmek yerine su kaybına neden oluyor buda kas dokularına zarar veriyor. Ayrıca kısa sürede verdiğimiz kilolar hızlı bir şekilde tekrar bize geri döner. Sürekli hızlı kilo alıp veriyorsak ilerleyen zamanlarda sağlık sorunlarıyla karşılaşabilir. Bu nedenle hızlı kilo vermek yerine dengeli beslenmek ve spor yapmaya özen göstermeliyiz. 


Hem Kısa Sürede Hem de Sağlıklı Zayıflama 

Sağlıklı ve kalıcı zayıflama konusuna gelirsek öncelikle yapılması gereken yeni bir beslenme düzeni oluşturulmalıdır. Daha çok kalori bakımından düşük besinler tercih edilmelidir. Yeme içmenin yanı sıra kilo problemini oluşturan etkenler arasında bir de hareketsiz yaşam yer almaktadır. Spor yapmayı sevmiyorsanız sadece diyet listesine uyarak kilo verebileceğinizi düşünmeyin. Bir spor salonuna gitmiyorsanız bile mutlaka günde 1 saat tempolu bir şekilde yürümeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca günde 2-3 Litre su tüketmek vücuttan toksinleri atmanıza yardımcı olacak ve hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. 
Hayatınızdan Şekeri Çıkarın

Kilo almanıza sebep olan besinler içerisinde vitamin, protein, mineral ve yağ bulunmayan besinlerdir. Şekerse hem kilo almanıza sebep olur hem de iç organlarınızın dengesini bozar. Kısa süreli olarak enerjini üst seviyelere çıkartan şeker daha sonrasında hızlı kilo alımına sebep olur. Ayrıca şeker içeren hazır gıdalar, meyve suları ve asitli içecekler sağlığınız açısından işe yaramadığı gibi kilo almanıza sebep olur. Şeker hormonlarınızın dengesini bozduğu için bağımlılık yapar ayrıca bir süre sonra geç doymanıza neden olur. Bel bölgenizde oluşan yağlanmanın asıl sebebi şekerdir, bölgesel olarak kilo vereceksiniz, özellikle bel bölgesinden kilo verecekseniz şeker ve şeker içeren gıdalardan uzak durmalısınız. Unutmamalısınız ki en doğal şeker meyve ve sebzelerden alınan şekerdir. 

Nişastalı Besinleri Tüketirken Miktarı İyi Ayarlayın 

Beyaz ekmek, pirinç, makarna ve patates gibi nişasta oranı zengin olan besinleri sık sık tüketmeniz hızlı kilo almanızı engelleyecektir. Diyet listesi uygularken kahvaltılarda 1 dilim kepekli ekmek tüketebilirsiniz. Kepek ekmeği hem tokluk hissi verir hem sindirimi kolaydır, ayrıca kan şekerinizi yavaş yavaş yükselttiği için çabuk acıkmanıza da engel olur. 
Salata ile Fazla Kilolarınızdan Kurtulun 

Hazırlarken tuz kullanmadan hazırlayacağınız hafif zeytin yağlı salatalarda sizin büyük kurtarıcınız olacaktır. Mevsimine göre salatalık, domates, biber, marul, maydanoz, roka gibi sebzeler ile yaptığınız salatadan her öğün 1 kase tüketerek vücudunuzun ihtiyacı olan vitaminleri almanızı ve güçlü kalmanızı sağlayabilirsiniz. Aşağıda verdiğimiz diyet listesi sizin sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Fakat diyet listesini yalnızca 3 gün denemenizi ve sağlıklı ve olumlu sonuçlar almak için profesyonel bir diyetisyene gitmenizi öneririz.

1. GÜN
Sabah
Haşlanmış patates ( 1 adet )
Yoğurt ( 1 kase )
Öğle
Haşlanmış patates ( 2 adet )
Yoğurt ( 1 kase )
Akşam
Yoğurt ( 2 kase )
2. GÜN
Sabah
Yoğurt ( 1 kase )
Öğle
Haşlanmış patates ( 2 adet )
Yoğurt ( 1 kase )
Akşam
Haşlama patates ( 1 adet )
Yoğurt ( 1 kase )
3. GÜN
Sabah
Haşlama patates ( 1 adet )
Öğle
Haşlama patates ( 1 adet )
Yoğurt ( 1 kase )
Akşam
Yoğurt ( 1 kase )
Yukarıda örnek diyet listesi verilmiştir. Kendinize uygun diyet listesi için mutlaka bir uzmana başvurun.