Kahve İçerek Daha Uzun Yaşayabilirsiniz

Kahve İçerek Daha Uzun Yaşayabilirsiniz
Kahve İçerek Daha Uzun Yaşayabilirsiniz


Kahve içenler daha uzun yaşayabilirler. Bu konu üzerinde uzun yıllardır sayısız çalışmalar yapılıyor, araştırmacılar son araştırmalarında bu konu hakkında yeni şeyler ortaya çıkardıklarına inanıyorlar.

Araştırmacılar ilerleyen zamanda yeni hastalıkların ortaya çıkacağını belirtti,  bol kafein tüketmenin hastalığın yayılma sürecini engelleyebileceğini bulmuşlardır.

Kaliforniya'daki Stanford Üniversitesi'nde Bağışıklık, Transplantasyon ve Enfeksiyon Enstitüsü'nün kurşun yazarı David Furman, doktor ve meslektaşları son zamanlarda bulgularını Nature Medicine dergisinde bildirdiler .

Kahve , çay, soda, enerji içecekleri ve çikolata, hepsi yaygın olarak tüketilen yiyecekler ve kafein içeren içeceklerdir - beyin uyarıcı yetenekleri ile en iyi bilinenler şuanda bunlar.

Sabah kalktığınızda bir bardak kahve içmek enerjini en üst seviyeye çekmek için yeterli olacaktır. Tabi ki tüketimi sırasında şeker oranını en aza indirerek tüketmeniz önerilir. Çalışmalara göre düzenli kahve alımının ömrü uzatacağını göstermektedir. Örneğin; 2015 yılında yapılan araştırmaya göre günde 1 ile 5 bardak arası kahve tüketimi yapan insanların diğer insanlara göre hastalığa yakalanma riskinin daha az olduğu görülmektedir.

Bir grup araştırmacı 60 yaş üstü sağlıklı bir grup yetişkini düzenli kahve içen ve içmeyen olarak 2 gruba ayırıp üzerinde yaptığı testlerden sonra kanlarında ki basınç vb. verileri analiz ederek karşılaştırdı. Sonuç olarak kahve içenlerin kalp krizi, inme gibi risk faktörü yüksek olan hastalıkların içmeyenlere göre daha düşük olduğu gözlemlendi.

Size önerimiz günde 3 bardak süt tozu, şeker vb. kullanmadan yani 3ü1 arada değilde yapayalnız olarak kahve tüketmeniz. 

Kaynak: http://www.medicalnewstoday.com/articles/315300.php